Koszt mleka w skupach

Ceny mleka w skupach, ceny mleka w latach 2004-2013, ceny mleka w Polsce wykres, notowania mleka.

Odpowiadamy na pytanie ile kosztuje mleko.

mleko zdjęcie
Każdy kto zajmuje się produkcją rolniczą wie jak ważne jest śledzenie cen skupu. W naszym serwisie będziemy starali się przedstawiać wam aktualne ceny skupu mleka w Polsce. Największym producentem mleka na świecie są Stany Zjednoczone. Jednak w Polsce produkcja mleka też jest ważnym ogniwem przemysłu rolnego. Zaczynają dominować duże gospodarstwa nastawione na towarową produkcje mleka. Gospodarstwa te wypychają z rynku małych rolników, posiadających do 10 sztuk krów mlecznych.

Na przestrzeni lat ceny mleka ulegały okresowym wahaniom. Pod koniec 2013 r. osiągnęły rekordowy poziom przekraczając 1.5 zł za jeden litr. Czy ceny nadal będą w trendzie wzrostowym? To wszystko zależy od sytuacji na rynkach międzynarodowych oraz od poziomy spożycia mleka i produktów wytwarzanych z mleka w Polsce.Przeciętne ceny skupu mleka krowiego za 1l. :

Średnie ceny skupu mleka [zł/litr] w latach 2004-2013 (wg portal rolnicy.com), na podstawie informacji zawartych na portalu oraz danych: minrol.gov.pl / GUS / internet.

ceny mleka w zł/litr

  • ceny skup mleka
  • Rolnictwo - mleko
  • 03.03.2014 r.
  • brak